Dowiedz się więcej o swoim zdrowiu

Biust

Jak powiększyć biust: zabiegi czy domowe sposoby?

Jak powiększyć biust

Powiększanie piersi to zabieg, który spośród wszystkich cieszy się największą popularnością. Uwarunkowane jest to głównie przez fakt, iż biust jest traktowany jako jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody. 

Medycyna estetyczna i jej oferta

W salonach medycyny estetycznej znaleźć można naprawdę szeroką ofertę jeśli chodzi o zabiegi powiększania i modelowania piersi. 

Nadal najbardziej popularną formą zabiegową jest wszczepienie implantów piersiowych. Silikonowe wkładki pozwalają uzyskać dosłownie dowolny efekt, którego trwałość jest wieczna. Za zabieg tego typu zapłacimy około 15 000 złotych.

Inną, popularną formą zabiegową jest aplikacja kwasu hialuronowego. Ta naturalnie występująca substancja w organizmie człowieka, stosowana jest z powodzeniem we wszelkiego rodzaju zabiegach modelujących ciało. Kwas hialuronowy po pewnym czasie wchłaniany jest przez organizm, dlatego też trwałość zabiegu jest bardzo różna – zazwyczaj wynosi około 2 lata. Oczywiście, pacjentka może co kilka miesięcy uzupełniać kwas hialuronowy zachowując przy tym cały czas taki sam efekt. Jednorazowy zabieg to koszt około 10 000 złotych.

Inną formą zabiegową jest lipomodeling, czyli innymi słowy – powiększanie piersi przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Składający się z dwóch części zabieg powiększania piersi (liposukcja – uzyskiwanie materiału do aplikacji; aplikacja odwirowanej tkanki tłuszczowej} pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt. Wręcz trudno się zorientować, że na danym biuście przeprowadzany był jakikolwiek zabieg.

Naturalne sposoby na większy biust

Powiększanie piersi nie musi wiązać się z koniecznością realizacji zabiegu medycyny estetycznej. Biust można powiększyć tak poprzez wykorzystanie naturalnych sposobów. Na ten moment, do dyspozycji kobiet oddane są następujące rozwiązania:

  • Tabletki (suplementy diet) oparte na naturalnych żeńskich hormonach (fitoestrogenach)
  • Żele powiększające biust
  • Zestawy ćwiczeń (masaż ujędrniający; ćwiczenia na powiększanie mięśnia piersiowego)

Biust można powiększyć także poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Jednakże w takim przypadku trzeba liczyć się z tym, iż poza powiększeniem biustu – zwiększymy również poziom tkanki tłuszczowej w całym organizmie.

Naturalne sposoby na większy biust

Którą metodę na większy biust wybrać?

Oferta medycyny estetycznej jest bardzo szeroka. Takie zabiegi jak implanty piersiowe, lipomodelling czy wypełnianie kwasem hialuronowym, to zabiegi, które cieszą się ogromną wręcz popularnością. I w zasadzie – nie ma w tym absolutnie nic, co mogłoby dziwić. Piersi to element urody, który ma ogromny wpływ na atrakcyjność.

Jednakowoż, nie każdą kobietę stać na realizację zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Dlatego też – wiele Pań korzysta z rozwiązań alternatywnych. Czy słusznie? Którą z metod wybrać?

Każda z metod oferowanych przez medycynę estetyczną ma swoje plusy i minusy. W związku z tym, trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie „która metoda jest najlepsza”. Nie mniej, ze względu na niewielką cenę i brak inwazyjności – świetnym rozwiązaniem może okazać się suplementacja (tabletki na powiększanie piersi) i/lub stosowanie żelów/kremów na większy biust. Należy mieć jednak świadomość, że w przypadku wykorzystywania metod alternatywnych – trudno mówić o jakichkolwiek gwarancjach efektów.

Leave a Reply